Ünlülerden Fıkralar

Ünlülerden Fıkralar Arşivi

Temel ile Dursun ilk defa İstanbul?a gelmişler.. Bir sokaktan geçerken kadının biri onlara ?araba mı park eder misiniz?? diye sormuş. Onlar da ?bizimle birer kere birlikte olursan ederiz?, demişler. Kadın ?tamam? demiş, kadının evine gitmişler. Kadın cebinden iki prezervatif çıkararak ?biz bunları çocuğumuz olmasın diye takıyoruz, alın siz de takın? demiş. Temel?le Dursun ?tamam? demişler. Aradan aylar geçtikten sonra Temel ile Dursun tarlada çalışırken, Dursun Temel?e: ? ?ula ben bu şeyden sıkıldım, o kadının da çocuğu olursa olsun; artık bunu çıkarıyorum ben?, demiş.

uğur

 

Bir adam varmış ve bu adam tek taşaklıymış aynı zamanda çok sansızmış. Bir gün uçağa binmiş uçak düşeceği için bir kişinin uçaktan atlaması lazımmış. Kura çekmişler 3 kez üst üste adama çıkmış. Dayanamayan adam herkese soru sormuş yanına bir erkek cağırarak bu adamla benim toplam kaç tane taşağımız olduğunu bilirseniz atlayacağım demiş. Herkes 4 deyince adam bilemediniz deyip gülmeye başlamış, adam ben tek taşaklıyım demiş. Yanındaki de ben de 3 taşaklıyım demiş...

bir adam

 

Çocuk bir gün babannesinin amını görür ve babanne bu ne der babanne ağız yavrum ağız der çocuk madem bu ağız hani bunun dişleri diye sorunca babanne ah yavruuum deden vura vura dişmi godu.....

Hayko

 

Deli gelin duşa girmiş ardindan kocası tuvalete gelin dustan cikimis kocasini görmüş bakmis emrah kucuk kalmis boşanmış

 

Size ne lan benim yazacağım fıkrada

Sanane lan

 

Şair geçinenlerden biri, Yahya Kemal'e uzun ve manasız bir şiirini okuduktan sonra:
- Üstat, der. Bu şiiri, müthiş bir heyecanın etkisiyle yazdım.
Yahya Kemal de:
- Haklısın, seni mutlaka ölümle tehdit etmişlerdir.

fıkraoku.com

 

Hitler ve Stalin bir barda oturmaktadırlar. Bir adam içeri girer ve barmene "Bunlar Hitler ve Stalin değil mi?" diye sorar. Barmen "Evet, onlar" der.

Sonra adam onlara doğru yürür ve sorar:
- Selam, ne yapıyorsunuz? Hitler cevaplar:
- 3. Dünya savaşını planlıyoruz. Adam sorar.
- Gerçekten mi, neler olacak? Hitler:
- Bu sefer 14 milyon Yahudi'yi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz, der. Adam sorar:
- Bir bisiklet tamircisi mi? Hitler Stalin'e döner ve der ki:
- Gördün mü, sana kimsenin 14 milyon Yahudi'yi takmayacağını söylemiştim!

fıkraoku.com

 

Akşemsettin ve Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethedildiği gün, yanlarında Fatih'in hocaları Molla Gürani, Molla Hüsrev de olduğu halde, törenle İstanbul'a giriyorlardı.

Bizanslılar, şehrin Fatih'ine çiçek vermek için yarış ediyorlardı. Bir yerde, şehri fetheden kişinin bu ak sakallı hocalar arasında gencecik Fatih olacağını düşünmediklerinden, çiçekleri, ak sakallı Akşemsettin'e uzattılar. Akşemsettin, hemen atını geri çekerek, beyaz at üzerindeki genç Fatih'i gösterdi:
- Padişah ben değilim. Fatih Sultan Mehmet:
- Ona geldiniz, ona. Padişah benim, ama o da benim hocamdır...

fıkraoku.com

 

Bir gece, küçük bir yolcu jeti Seattle?dan Vancouver'a sadece dört yolcu ile uçuş yapmaktaymış: Bill Gates, Michael Jordan, Dalai Lama ve bir kolej öğrencisi.
Birden bir patlama olmuş ve uçağın içi dumanla dolmuş. Kokpit kapısı açılmış, pilot dışarı fırlamış ve yolculara:
- Kötü haber. Yere çakılacağız ve sadece dört tane paraşütümüz var, demiş.

Bununla birlikte hemen bir paraşüt kapıp uçağın kapısını açmış ve aşağı atlamış. Michael Jordan ayağa fırlamış.
- Beyler, ben dünyanın en iyi sporcusuyum. Ve de dünyanın muhteşem atletlere ihtiyacı var. Bu yüzden, paraşütlerden birini ben alıyorum.

Bununla birlikte bir paraşüt alıp aşağı atmış kendini. Bill Gates ayağa kalkmış ve,
- Beyler! Ben dünyanın en zeki adamıyım ve dünyanın zeki adamlara ihtiyacı var. Bu yüzden paraşütlerden birini ben alıyorum.

Bununla birlikte bir paraşüt de o almış ve engin gökyüzüne bırakıvermiş kendini. Dalai Lama yanında oturan genç delikanlıya şefkatli bir ifadeyle bakmış,
- Evlat, ben uzun ve tatmin edici bir hayat yaşadım. Ben aydınlanmanın getirdiği büyük mutluluğu öğrendim. Ama, senin önünde uzun ve verimli bir hayat var evladım. Sen paraşütü al, ben uçakla aşağı gideceğim.

Bunun üzerine kolej öğrencisi sadece gülümsemiş ve:
- Buna gerek yok dostum. Dünyanın en zeki adamı benim sırt çantamı giyerek atladı.

fıkraoku.com

 

Aristo, yanında bulunan giyim kuşamı düzgün ve yakışıklı bir gençle sohbet ederken delikanlı anlamsız, saçma sapan şeyler söyler.
Bunun üzerine Aristo, ümitsizce gence bakıp konuşur:
- Çok muhteşem bir ev, fakat içinde ne yazık ki kimse yok, bomboş.

fıkraoku.com

 

Fıkra Ekleyin

Komik Fıkralar Ana Sayfa

Ünlülerden Fıkralar Arşivi