Okul Öğrenci Öğretmen Fıkraları

Okul Öğrenci Öğretmen Fıkraları Arşivi

Okul içinde öğrencilere olan sert davranışlarıyla tanınan bir edebiyat öğretmeni, bir gün kompozisyon yazılısı yapıyormuş. Soru da şuymuş;

Risk nedir? Sınavdan bir hafta sonra sonuçlar açıklandığında sınıftan sadece bir kişi yüz üzerinden yüz almış. Çocuğun kağıdında sadece üç kelime yazıyormuş;

- İşte risk budur.

fıkraoku.com

 

Ali okula geç kalır. Öğretmen Ali'yi cezalandıracaktır. Ali'ye der ki,
- Soracağım soruyu doğru bilirsen seni affedeceğim. Şimdi söyle bakalım. Çalmak fiilinin gelecek zamanı nedir?
Ali cin gibi atılır:
- Hapse girmektir öğretmenim...

fıkraoku.com

 

Temel ile Dursun Almanya'da okumaya gitmişler. Okulun son haftası Temel Türkiye'ye dönmeye karar vermiş. Dursun'a:

- Dursun, sen benim karneyi al bizim eve telefon et, babamın anlamaması için de bir zayıf varsa bir Muhammed'in, iki zayıf varsa iki Muhammed'in selamı var de.

Temel Türkiye'ye döndükten sonra Dursun karneyi alır ve Temel'e telefon açar.

Dursun:

- Temel, Ümmeti Muhammed'in sana selamı var...

Reyhan

 

Karne günüydü.Küçük oğlan okuldan döndü.
Annesi:
- Karnen nerede? Diye sordu.
Çocuk güldü :
- Arkadaşıma ödünç verdim. Babasını korkutacak...

fıkraoku.com

 

Ücra bir köyün ilkokuluna müfettiş geleceği haberi alınır. Bunu duyan tek sınıflı ilkokulun tek öğretmeni panikler çünkü çocuklar 2. sınıfta olmalarına rağmen çok zor okumaktadırlar. Öğretmen müfettişin geleceği gün sınıfta ufak bir konuşma yapar:

"Bakın çocuklar bugün okulumuza müfettiş gelecek. Muhtemelen de tahtaya bir şeyler yazıp okumanızı isteyecek. Müfettiş tahtaya bir şey yazmaya başlarsa hemen bana bakın ben size ne yazdığını anlatırım, siz de okumuş gibi yapıp söylersiniz."

Çocukların aklına yatmış bu tabii. Müfettiş gelmiş, kısa hoşbeşten sonra müfettiş çocuklardan birine "Kalk bakalım" demiş "Su tahtaya yazdığımı oku" ve başlamış kocaman harflerle "kaplumbağa" yazmaya. Bunu gören öğretmen müfettişe çaktırmadan çocuğa bir güzel anlatmış tahtadakinin ne olduğunu.

Müfettiş: "Oku bakalım oğlum ne yazıyor?"

Öğrenci: "Tos-ba-ğa"

Reyhan

 

Temel ilkokulun 1.sınıfına başlar,ilk gun koşa koşa eve gelir ve annesine Anne anne! öğretmen bugün okulda sayıları oğretti, herkes 9'a kadar sayabildi ben tam 14'e kadar saydım , laz olduğum için mi ?

Annesi: Evet yavrum laz oldugun için. Temel cok sevinir,

2.gun okula gider ve yine koşa koşa gelir ve annesine

Anne anne! öğretmen okulda alfabeyi öğretti, herkes d'ye kadar öğrendi ben h'ye kadar öğrendim laz olduğum için mi? der

Annesi: Evet yavrum laz olduğun için. Temel artık yerinde duramaz ertesi gun okuldan acayip mutlu bir şekilde gelir ve annesine

Anne anne bugun okuldaki arkadaslarımla boylarımızı karşılaştırdık,herkesinki 80-90 cm benimki 160 cm laz olduğum icin mi? der

Annesi: Hayir yavrum onlar 6 yaşında sen ise 16 yaşında olduğun için.

Reyhan

 

Trabzonlu Temel Ağa'nın sevgili torunu Eda'ya verilen ödev ile başı derttedir...Eskişehir'e göç eden "teğerli arkadaşu" Niyazi'ye başına gelenleri yazar:

Niyazicuğum. Hani benim küçük torun var ya. Geçen akşam, geturdi ödevini önüme koydi. Bi yandan da ağlay. Zaten dertlerini hep bağa açar.Dedi ki; "habunlari anliyamadum. O yüzden da yapamadum. Yarin öğretmen beni dövecek."

Dedum ki; "Ağlama uşağum, bunun içun öğretmen adam dövmez. Simdi oni çözeruk." Ne mümkün Niyazi kardaşum:

Bi tirenlan, bi otobos ayni istasyondan kalkmislar. Tiren otobostan üçte bir daha hizli gidiy. Otobos iki yerde onbeşer dakka istirahat vermis. Tiren da bi yerde durmiş, 20 dakka su almiş. Otobos saatte 60 kilometro gidiymiş. Tiren 5 saat sonra gideceği yere varmiş. Otobos ise ne vakit sonra oraya varacakmiş. Ograstum yapamadum. Uşak ağlay. Derken bubasi geldi. O da çözemedi.

Diyrum oğa ki, "damat, senun taniduğun tahsilli bi otobos şofori var ise oğa soralim, belki o bilebilur. Yahutta sabah olsun ben uşağı şoforler cemiyetine götüreyum. Onlar arasinda belki tirenle yaris etmis bi sofor vardur da bize nasihat verur." Ha, biz bi yandan da uşağa tireni tarif ediyruk. Tiren görmemis ki... Ne anasi görmis, ne bubasi. Ben da bi tek askerlukte Erzurum'dan Sivas'a gittiydum. Neysa kardasum, o gece çok kızdum. Diyeceksun ki niye? Uşak daha incir ağacından duti ayiramay; mezgiti gosteriyrum, hamsi diy; efendum, yumurtanun fabrikada yapilduğuni sanay. Biz gelduk araba yariştiriyruk.Yani efendi, otobos saatinda varsa ne olur, geç varsa ne olur? Gurbetten yolci mi bekliysun? Eğer varacagi saat onemliysa, edersun yazihaneye bi telefon, derler saga otobosun ineceği zamani.. Bu kadarluk mesele içun sabiyi subyani niye telef edersun? Uşacuklarda şarkı yok, türki yok, oyun yok; dayamis matamatigi. Ayuptur...

fıkraoku.com

 

Bir gün yeni öğretime geçilmiş. Tabletle ders işleniyormuş artık. Sonra öğretmenleri onlara ödev vermiş.
Ertesi gün öğretmen, ödevleri kontrol ederken birinin ödevi yapmadığını görmüş.
Öğretmen demiş ki :
- Neden yapmadın bakalım ödevini?
Çocuk da şöyle demiş:
-Hocam tabletimin şarjı bitti de yapamadım.

fıkraoku.com

 

Öğrencinin biri sınavda soruları yanıtlamak için zar atıyormuş 1 gelirse A 2 gelirse B... 5 gelirse E vs. 6 geldiği zaman tekrar zar atıyormuş. Bir atmış altı gelmiş, bir daha atmış yine altı gelmiş, bir kaç defa daha atmış yine altı gelince:
- Bu soru çok zor bu soruyu geçeyim, demiş.

fıkraoku.com

 

Öğretmen sınıfta ders anlatıyordu. Bir ara arka sırada oturan öğrencilerden birini işaret ederek:

- Söyle bakalım oğlum, köylüler kurtları niçin öldürürler?

- Kuzuları öldürdükleri için, efendim.

Ön sıralarda oturan Aylin hemen atıldı:

- Öyleyse kasapları niçin öldürmüyorlar?

fıkraoku.com

 

Fıkra Ekleyin

Komik Fıkralar Ana Sayfa

Diğer Okul Öğrenci Öğretmen Fıkraları:

[1]2345... Son Sayfa

Okul Öğrenci Öğretmen Fıkraları Arşivi